Kodex judisty

Kodex trenéra

Zajímavosti

Přebor ČR mladšího a staršího žactva 2018 - Ostrava

V sobotu a v neděli 20.10. – 21.10.2018 proběhl přebor staršího a mladšího žactva v Ostravě. Víkendového klání se zúčastnilo 609 závodníků (368 mladších a 241 starších žáků a žákyň) ze 106 klubů z celé ČR. a naši borci zanechali výbornou stopu. Pro připomenutí v sobotu vyhrála Eliška Králová všechny svá utkání před časovým limitem a získala titul Přeborník České republiky pro rok 2018. Krásné páté místo pak vybojovala Brigita Biolková a k ní se pak přidali s dalšími dobrými výsledky Terezie Ubrýová, Terezka Hrdinová a Kristýna Hubáčková. V neděli se nám už bohužel tolik nedařilo. Nejprve sice Vojta Kopecký vybojoval v prvním kole výhru na ippon, ale následně pak bohužel prohrál smolně na tresty a soupeř ho už ani do oprav nevytáhl.
Výsledky si lze prohlédnout na níže uvedených odkazech
Všem účastníkům děkuji za reprezentaci Judoklubu.
Víkend v Ostravě jsme si užili a díky Ostravo!!

Uvádíme snímky ze soutěže v sobotu.

.............snímky ze soutěže v neděli.

Český pohár - Teplice

V sobotu a v neděli jsme se zúčastnili posledního kola českého poháru v Teplicích. Závodníků se sjelo 741 závodníků ze 107 klubů. A naši borci zanechali pěkný dojem. Nejprve v nejpočetnější dívčí váhové kategorii mladších žákyň do 44kg vybojovala Eliška Králová bronzovou medaili s bilancí 4výhry a 1prohra. V této kategorii ještě bojovala Karolína Florianová celkově pátá (2V2P) a pěkné sedmé místo vybojovala Kristýna Hubáčková (1V2P). V kategorii do 48kg vybojovala super pěkné druhé místo Terezka Ubrýová (2V1P).  V kategorii starších žáků Vojta Kopecký po vítězství v první kole, bohužel ve druhém kole po nádherné bitce prohrál na trest a soupeř ho již do oprav nevytáhl. V neděli jsme pak s dorostenci vybojovali sedmé místo Petra Filipa (2V2P). Všem děkuji za reprezentaci oddílu a medailistům gratulujeme a těšíme se na M ČR za čtrnáct dní v Ostravě.

Uvádíme snímky ze soutěže v neděli.

Polabská liga žáku - Nový Bydžov

V sobotu 8.září jsme vyrazili na 4.kolo polabské ligy do Nového Bydžova. Celkem se na závody sjelo 318 závodníků z 42 klubů z celé republiky. Naši borci se neztratili a nakonec jsme získali pohár za 1.místo jako klub.
Naše bilance celkem:
6x zlato: Anička Tucauerová, Jana Marková, Radim Jičínský, Jáchym Hrdina, Eliška Králová a Sára Gobernacová
3x stříbro: Terezka Ubrýová, Linda Šírová a Vojta Kopecký
3x bronz: Maxim Hradecký, Terezka Hrdinová a Terezka Boháčková
Další naši závodníci i přesto, že odvedli dobré výkony na své soupeře nestačili a na umístnění nedosáhli. Přesto svým přístupem a fanděním pomohli získat pohár. Všem zúčastněným děkuji za reprezentaci klubu a rodičům za podporu.

Uvádíme snímky ze soutěže.

Pohár vítězů

Naši vítězové

ČESKÝ  POHÁR  BRNO  15.9.-16.9.2018

V sobotu a v neděli 15.9.-16.9.2018 se 8 našich závodníků zúčastnilo Českého poháru v Brně. Zastoupení zemí zde bylo tradičně obrovské, byli zde závodníci ze Slovenska, Maďarska, Polska, Rakouska, Slovinska a Chorvatska. V sobotu startovali dva naši dorostenci Jakub Ramašeuski a Petr Filip. Těm se však příliš nedařilo a i přes Petrův vyhraný zápas skončili oba bez umístění. Podobně dopadla v neděli i naše děvčata Terezka Hrdinová, Linda Šírová a Sára Gobernacová. U každé z nich je nutno ještě zapracovat na fyzičce a sebevědomí.
     Mnohem větší radost nám udělala Eliška Králová, která svou kategorii mladších žákyň do 44kg vyhrála naprosto suverénním výkonem, když všechny své soupeřky odházela na Ipon před časovým limitem. Gratulujeme.
     Další slušná umístění vybojovala Terezka Ubrýová a Vojtěch Kopecký, kteří po perfektních bitvách obsadili 7.místa. Očekávání zde byla sice o něco větší, bohužel se ani jeden z nich nevyvaroval vlastních chyb v rozhodujících zápasech, které je stáli lepší umístění (Vojta v Golden score, Terezka 3 vteřiny před časovým limitem). I takové je Judo.